Czujniki czadu w garażu

Twój dom musi być ostoją spokoju i bezpieczeństwa, miejscem dobrze zabezpieczonym na wypadek wszelkich nieszczęśliwych zdarzeń i groźnych wypadków. O ile montaż detektorów czadu i dymu wewnątrz domu nikogo nie dziwi o tyle wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w czujnik czadu do garażu.

 

Sprawdź ceny CZUJNIKÓW CZADU»

 

Garaż jest miejscem, które często nie jest podpięte do centralnego ogrzewania a w którym zdarza nam się spędzać znaczną ilość czasu np. naprawiając samochód, porządkując narzędzia czy czyszcząc sprzęt sportowy. Wówczas, zwłaszcza w najbardziej chłodne i mroźne dni, korzystamy z małych urządzeń grzewczych np. piecyków na butlę z gazem.

 

 Samochód zaparkowany w garażu, przy wyłączonym silniku nie wydziela żadnych niebezpiecznych substancji, jednak zdarza się, że podczas jego naprawy silnik musi być włączony a wtedy wystarczy niewiele, aby czad rozprzestrzenił się po pomieszczeniu.

Detektor czadu w garażu podstawą bezpieczeństwa

Aby praca w garażu była bezpieczna pamiętaj o:

 

  • zamontowaniu czujnika czadu,
  • sprawdzaniu drożności kratek wentylacyjnych,
  • kontrolowaniu wentylacji garażu,
  • nigdy nie zostawiaj auta z włączonym silnikiem.

Jaki czujnik do garażu wybrać

Przy niewystarczająco dobrej wentylacji bardzo łatwo o zaczadzenie – nie jesteś w stanie wyczuć trującego tlenku węgla, a jego wdychanie doprowadzi cię szybko do utraty przytomności, co uniemożliwi ucieczkę. Niezaalarmowana rodzina, nieświadoma zagrożenia w jakim się znajdziesz, nie będzie w stanie  udzielić ci szybko pomocy.

 

Poczytaj o UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY PO ALARMIE CZUJNIKA CZADU»

 


Tylko sygnał detektora czadu zapewni bezpieczną pracę i uchroni przed zagrożeniem. Pamiętaj, żeby zamontować go w odpowiednim miejscu w swoim garażu, żeby szybko wykrył nawet niewielkie stężenie czadu w powietrzu. Komunikaty głosowe czujników dymu i czadu monitorują powietrze w garażu a w sytuacji wykrycia zagrożenia alarmują sygnałem świetlnym i dźwiękowym (o wystarczającej głośności).